77 kilo lízátek pro onkoláčky

Neuvěřitelných 77 kilo. Přesně tolik vážila lízátka, která naše škola v rámci lízátkové sbírky organizované žákovskou radou dokázala od 9. do 20. ledna vybrat. A proč právě lízátka? Po chemoterapiích dětem zůstává nepříjemná chuť v ústech a lízátka jim pomáhají překonat útrapy nemoci.

Původně měla lízátka putovat pouze za onkoláčky z neziskové organizace Šance v Olomouci, avšak ta by všechna lízátka nezužitkovala. Proto část sbírky, do které se kromě naší školy zapojila i MŠ Pekařská a Okresní soud v Opavě a která nakonec čítala cca 130 kilo, směřovala také na dětské oddělení v Opavě, v Krnově a v Olomouci a na dětskou onkologii v Ostravě.

Ze srdce děkujeme všem, kteří do sbírky přispěli!

Navštívili jsme Humpolec
Vybraní žáci pátých, šestých, sedmých a osmých tříd vyrazili na začátku května do Humpolce a jeho okolí. Město známé z.. více
Děti potěšily seniorky
V pondělí 13. května se naši školáci z 2., 3., a 4. třídy, vydali potěšit babičky do Klubu důchodců v Opavě k příležit.. více